ПрАТ «Кривбастехнопром»

Ми будуємо для Вас

Субота, 09 18th

Last update04:53:00 PM

Про сайт

Вибіркова стаття

Інформація про будівельні суміші

pro bud sumishiСухі будівельні суміші

— це приготований в заводських умовах, строго дозований відповідно до рецепту набір інгредієнтів,призначений для виконання певного виду будівельно-ремонтних робіт.
Виготовлення сухих будівельних сумішей в заводських умовах дозволяє отримувати широкий асортимент композицій для різних видів робіт. За видом зв'язника сухі суміші підрозділяються на цементні, цементо-вапняні, вапняні, вапняно-гіпсові, гіпсові.

За призначенням суміші підрозділяються на суміші для кладки, штукатурки для внутрішніх і зовнішніх робіт, плиткові, для наливної підлоги і влаштування стяжки.

Види сумішей
За призначенням сумішей, можна виділити їх основні види: кладочні; штукатурні для внутрішніх і зовнішніх робіт; плиткові (клеї для плитки або керамограніту); для наливних підлог і обладнання стяжок, вирівнювальні суміші, шпаклівки, гідро- і теплоізоляційні композиції, ремонтні й санаційні суміші.

У єдину групу ці матеріали поєднує те, що вони виробляються на основі в'язких речовин з добавками-модифікаторами, у деяких випадках — із зернистими й армувальними наповнювачами або пігментами.

Композиції сухих сумішей поставляються в готовому вигляді, і після заливання водою їх можна використати за призначенням.

Системи теплоізоляції (суміші для монтажу теплоізоляції, системи утеплення) — один із перспективних сегментів ринку сухих сумішей. В оцінках 2003 року, займав від 2 до 5% обсягів реалізації всіх сухих сумішей. Використання систем теплоізоляції на основі спеціальних сухих сумішей зумовлено тим, що утеплювачі мають низьку адгезію і через це погано кріпляться до звичайного розчину.

Найбільші виробники навіть розробили спеціальні системи утеплення фасадів, які включають мінераловатну або пінополістирольну теплоізоляцію, спеціальні суміші для монтажу того чи іншого виду утеплювача, армувальну сітку зі скловолокна, грунтовки, чорнову та фактурну штукатурку.
Сировина
До складу будь-якої сухої суміші входять: в'язка речовина (цемент/гіпс і вапно чи їх комбінації), нейтральні наповнювачі для забезпечення оптимального об'єму(найчастіше це пісок) і спеціальні модифікаційні добавки, що надають суміші необхідних характеристик. До всіх добавок для сухих сумішей пред'являється вимога — низька гігроскопічність. Це необхідно для забезпечення запобігання передчасному твердінню зв'язника за рахунок адсорбованої вологи. Тому гігроскопічні речовини, такі як хлорид кальцію або поташ у сухих сумішах не використовуються.

Компонентами, що забезпечують ті чи інші властивості й призначення будівельних сумішей на основі мінеральних зв'язників, є модифікаційні [полімерні] добавки: пластифікатори, стабілізатори, прискорювачі і сповільнювачі схоплювання й твердіння, протиморозні, гідрофобні, ущільнюювальні, бактерицидні, повітронаповнювальні, газотвірні тощо[5]. Подібна добавка помітно поліпшує застосовність сумішей, підвищує міцність, деформівність і водонепроникність затверділих розчинів. Головна ж мета уведення полімерних добавок у розчини — додання їм високих адгезійних (склеювальних)властивостей. Отже, саме добавки роблять суху суміш найбільш пристосовною для виконання конкретного виду роботи. Вони надають їй особливі, потрібні властивості і якості. Як заповнювач можуть бути використані будівельні піски, мармурова крихта, мелений вапняк, мінеральні або органічні волокна, металева фібра. Використанням як в'яжучих і наповнювачів інгредієнтів (цемент, гіпс, вапно, вапнякове борошно, доломіт, слюдяний концентрат, пісок, каолін, перліт, бентонітова глина, відходи гірничо-збагачувальних комбінатів та ін.).

За видом зв'язника сухі суміші підрозділяються на цементні, вапняно-вапняні-цементно-вапняні, вапняні, гіпсово-гіпсові, вапняно-гіпсові, гіпсові.

Шпаклівки, штукатурки, наливні підлоги й клеї для облицювальної плитки виготовляють також із доданням перліту — природного теплозвукоізолятора.


Експлуатація
Виробництво сухих будівельних сумішей в Україні розпочато в 1997 році. Сухі суміші знайшли широке застосування в будівництві і використовуються практично для всіх видів робіт — шпаклювальних, штукатурних, гідроізоляційних, заливання підлоги, приклеювання гіпсокартону і теплоізоляційних матеріалів, затирання швів і стиків і навіть для укладання облицювальної цегли. Змішування компонентів у заводських умовах давало змогу точніше дотримуватися рецептури і застосовувати хімічні добавки, які надавали сумішам нових властивостей — морозо- чи вологостійкості, міцності на стиснення, прискорювали чи сповільнювали тверднення суміші тощо.

Соціальні мережі

Цілі

Зараз на сайті

На сайті один гість та відсутні користувачі

Головна Вибірка Інформація про будівельні суміші